Luminosa Uvita Hostel
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Aktiviteter Ridning Dykning Snorkling Fiske Kanotpaddling Cykling Vandring |
| Spa & Hälsocenter Helkroppsmassage Huvudmassage Ryggmassage | Barnvänligt Lekplats för barn Spelrum | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Luminosa Uvita Hostel, som ligger 2 km från Osa Costa Rica, har WiFi i allmänna utrymmen. Detta bekväma hotell erbjuder soldäck och solterrass samt rum med utsikt över trädgården.
Uvitas centrum kan nås på 15 minuters promenad. Sevärdheterna cirka 25 minuters promenad från hotellet är Uvita Waterfall. Luminosa är beläget inom några kvarter från Catarata uvita. Dessutom ligger busstationen Tracopa Station - to San Jose mindre än 950 meter bort.
Gästerna som bor i ett av de 15 rummen på detta boende, har tillgång till uteplats. De är utrustade med privata badrum.
Gästerna kan njuta av mexikanska maträtter, som serveras på restaurangen Carlito's Restaurant, belägen ungefär 17 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Jungle ATV Quad Tours853 km
- Bahia713 km
- Farmacia Costa Ballena950 km
- Roadshack Deli870 km
- Bodhi Surf School424 km
- Mini Super Tatiana707 km
- Mad about diving801 km
- Farmers Market875 km
- Bahia Aventuras732 km
- Flygplatser
- Palmar Flygplats46 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Portvakt reception
- Husdjur tillåtna
- Bagageförvaring
- Omklädningsrum
- Uttagsautomat
- Kafé
- Eldstad
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Middag
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Ryggmassage
- Huvudmassage
- Helkroppsmassage
- Fotmassage
- Dykning
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Vandring
- Ridning
- Cykling
- Idrottstränare
- Fiske
- Utomhusbad
- Offentligt bad
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Hushållning
- Biluthyrning
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Happy hour
På rummet
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Bordsspel
- Lekplats för barn
- Spelrum
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Luminosa Uvita Hostel?
Det tar 15 minuter till fots att komma från hotellet Luminosa Uvita Hostel till centrum. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Luminosa Uvita Hostel?
Gäster på hotellet Luminosa Uvita Hostel kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Luminosa Uvita Hostel?
Gäster på hotellet Luminosa Uvita Hostel måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta gästhus?
Det genomsnittliga rumspriset på detta gästhus är 8$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på detta hotell?
Betalningsmetoder som är tillgängliga i detta hotell:- Visa
- American Express
- 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Luminosa Uvita Hostel?
På hotellet Luminosa Uvita Hostel kan gästerna välja mellan Trebäddsrum, Flerbäddsrum och Standardrum med Queen size-säng.